Telefon Xiaomi Redmi Note 8

Telefon Xiaomi Redmi Note 8
  • Ekrani 6.3″ Full HD+ / 1080 x 2340px
  • Fotokamera 48+8+2+2 mpx  / 13 mpx
  • Procesori 4x 2.0 GHz Kyro 260 + 4x 1.8 GHz Kyro
  • Ram 4 GB
  • Memoria e brendshme 64 GB- shtohet deri ne 256Gb
  • Bateria 4000 MAH
  • Android 9

26,000 L

Ketu shohim karakteristikat teknike te telefonit Xiaomi Redmi Note 8.

Ekrani i ketij telefoni ka nje rezolucion prej Full HD + / 1080 x 2340px piksel, nje diagonale prej 6.3 inç dhe eshte ne teknologjine Super Amoled.

Kamerat e pasme jane 48 Mp + 8 Mp + 2 Mp +2 megapiksel, ndersa ajo e perparme per selfie eshte 13 megapiksel. Kamera kryesore, gjithashtu e pajisur me Blic dysh, mund te regjistroje video ne 4K - 3840 x 2160 piksel.

Eshte nje telefon me lidhjen me klasike. Lidhja e te dhenave LTE dhe a / b / g / n. Padyshim, Bluetooth nuk mund te mungoje (ketu ne versionin 5.0, GPS, radio FM- Mungon çipi NFC.

Brenda pajisjes gjejme nje bateri jo te levizshme nga 4000 mAh.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Telefon Xiaomi Redmi Note 8”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shitje Telefonash Online

Pin It on Pinterest

Share This
Select your currency
ALL Lek Shqipërie
EUR Euro